HIRDETMÉNY VEGYSZERES GYOMÍRTÁS MÁV 2020.06.17.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2020.06.17-én a MÁV Zrt. megkezdi Pécs Területi Igazgatóság vonalhálózatának vegyszeres gyomirtását az alábbiak szerint:

Az állomások, megállóhelyek, útátjárók, rálátási háromszögek és vonalszakaszok területeinek permetezése a megadott időpontokban történik.

Az Unimogok útvonalterve az időjárás miatt, vagy forgalmi okból módosulhat.

A gyomirtásra használt vegyszerek munkaegészségügyi várakozási ideje 0 munkanap, ezért a vegyszer felszáradása után a permetezett területeken munka végezhető.

A gyomirtáshoz használt vegyszerkeverékek az alábbi vegyszerek különböző összeállításával készülnek

FOZÁT 480: Hatóanyag: 360 g/l glifozát-izopropilamin só, kijuttatott dózis: 5 l/ha, munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, gyakorlatilag nem mérgező, méhekre nem veszélyes, vízi szervezetekre közepesen veszélyes.

MEZZO 20 WG: Hatóanyag: 200g/kg metszulfuron-metil, dózis 100 g/ha, munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, méhekre nem veszélyes, vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes.

KYLEO: Hatóanyag: 160 g/l 2,4-D dimetilamin só + 240 g/l glifozát-izopropilamin só, kijuttatott dózis: 4 l/ha, munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, méhekre nem veszélyes, vízi szervezetekre közepesen veszélyes.

SUCCESSOR 600: Hatóanyag: 600 g/lpetoxamid, kijuttatott dózis : 2 l/ha, munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, méhekre nem veszélyes, vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes.

SUCCESSOR T: Hatóanyag: 300 g/l petoxamid+250 g/l terbutilazin, kijuttatott dózis : 4 l/ha, munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, méhekre nem veszélyes, vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes.

DROPMAX: Hatóanyag: sztirol-akrilat kopolimer 27%, trisziloxan 15,6%, propilén-glikol 7,5%, kijuttatott dózis: 0,3 l/ha, munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, gyakorlatilag nem mérgező, méhekre nem veszélyes, vízi szervezetekre közepesen veszélyes.

COLOMBUS EC/MAGELLÁN: Hatóanyag : 80 g/l klopiralid + 2,5 g/l floraszulam + 144 g/l fluroxipir-meptil, kijuttatott dózis: 1,5 l/ha, munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, méhekre nem veszélyes, vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a kezelt területen legeltetni, illetve onnan származó takarmánnyal 14 napon belül etetni tilos!

Szabadegyháza, 2020. június 3.

Nagy András Botond s.k.

jegyző