Az 1964-ben épült közintézmény - nevéből adódóan - kettős funkciót lát el. Itt működik a könyvtár, ami a körülbelül 8000 kötet könyvön túl videofilmekkel és CD-romokkal is az olvasók rendelkezésére áll.

Szabadegyháza, Szabadság tér 18.

Vezető: Tósoki Erzsébet

Rendezvény- és művelődésszervezés: Kovács Réka

Telefon: 06/25/478-402

A szabadidő tartalmas eltöltéséhez megfelelően felszerelt klubhelyiségeket alakítottunk ki. Ezek a kötetlen szórakozáshoz ugyanúgy teret biztosítanak, mint az öntevékeny, kiscsoportos formák foglalkozásaihoz. Feladataink közül e csoportok működését tartjuk a legfontosabbnak.

Felnőttek részére szerveződött az öt éve folyamatosan működő szövőkör, melynek tagjai kiállításra is alkalmas remekeket állítanak elő, csakúgy, mint a felnőtt kerámia szakkör tagjai.

Az intézményben tartja foglalkozásait a Nyugdíjas Klub és a Kulturális Egyesület is.

Az intézményben adunk helyet a nagyobb rendezvényeknek, műsoroknak, találkozóknak, báloknak, táncházaknak, tinidiszkóknak, játszóházaknak is.